City of Glasgow Swim Team                      25/05/2019 - 7:15 PM
    Glasgow International Swim Meet. - 24/05/2019 to 26/05/2019     
 
 Event 202  Men 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Nagy, Richard          26 Co Sheffield      4:29.80    4:20.98  
  2 StrÝbek, Lucas Bruun   18 Denmark           4:35.81    4:30.61  
  3 Ellegaard, Arthur Dal  18 Denmark           4:34.22    4:36.04  
  4 Giourtzidis, Daniil    17 GRE-ZZ            4:40.59    4:36.95  
  5 Allison, Angus         16 Warrender Ba      4:43.83    4:37.35  
  6 Dickson, Rory          17 N Ayrshire        4:44.59    4:37.97  
  7 Kelly, Alfie           18 Newcastle         4:39.73    4:39.16  
  8 McDade, Kenji          17 Co Oxford         4:40.82    4:41.48  
  9 Napolitano, Giano      19 UniOfStirl        4:46.16    4:45.92  
 
                        === B - Final ===                         
 
 11 Manners, Jay           20 Co Sund'land      4:46.41    4:43.44  
 12 Maxwell, Lewis         16 Derwentside       4:47.67    4:45.40  
 13 Underwood, Max         18 Co Oxford         4:46.59    4:45.53  
 14 Smith, Jack            15 Cockermouth       4:51.80    4:47.43  
 15 Muncey, Jack           16 Perth City-SS     4:48.74    4:48.12  
 16 Gilchrist, Ben         18 Durham City       4:53.51    4:56.20  
 17 Coates, Thomas         16 West Lothian      4:52.29    4:56.26  
 18 Ford, Mark             16 Co Glasgow        4:51.92    5:05.66  
 
                        === C - Final ===                         
 
 21 Ferguson, Jamie        16 Midlothian        4:57.54    4:48.42  
 22 Quiddington, Harvey    15 Barnet Copt       4:54.57    4:53.05  
 23 Allison, Cameron       16 Dumfries          4:57.63    4:54.76  
 24 Duncan, Ryan           16 St Thomas         4:57.58    4:54.93  
 25 Minto, Archie          16 Skipton           5:00.93    4:57.06  
 26 Papple, Jacob          16 Stockton          4:59.89    4:57.08  
 27 Horn, Ethan            17 Rutherglen        5:00.63    4:57.12  
 28 Hill, Thomas           17 Southport         4:56.22    4:58.43  
 29 Innes, Mark            17 Warrender Ba      4:58.55    5:04.20  
 
                        === A - Final ===                         
 
 -- Logue, Zak             21 Co Sund'land      4:39.16         DQ  
 
                        === B - Final ===                         
 
 -- Krawiec, Stefan        13 East Lothian      4:52.63         NS  
 
                        === C - Final ===                         
 
 -- Peterson, Alasdair     16 Warrender Ba      5:01.03         NS  
 
                        === B - Final ===                         
 
 -- Jeffers, Thomas        19 Perth City-SS     4:53.57         NS  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 14 Rudd, George           17 Co Oxford         4:47.70             
 16 Pedersen, Nicklas ÷st  17 Denmark           4:50.27             
 25 Smith, Ben             18 Wigan Best        4:56.37             
 29 Kelly, Fraser          16 N Ayrshire        4:57.69             
 31 McKenna, Kyle          17 Wigan Best        4:59.47             
 32 Stowe, Arran           21 Fins              4:59.84             
 34 Rutherford, Angus      18 Heart Of Mid      5:00.21             
 38 Llewellyn, Arthur      15 Stockton          5:01.04             
 39 Strickland, Adam       15 Derwentside       5:02.05             
 40 Robins, Joseph         18 Durham City       5:02.41             
 41 Kirkham, Jake          15 F.I.R.S.T.        5:02.48             
 42 Chittleburgh, Samuel   16 Warrender Ba      5:03.16             
 43 Ray, Owen              14 Warrender Ba      5:04.24             
 44 MacNeil, Connor        22 Co Glasgow        5:04.29             
 45 Grieve, Lucas          15 F.I.R.S.T.        5:04.46             
 46 Jenkinson, Ben         16 Cockermouth       5:05.59             
 47 Kingdom, Struan        17 Ren 96            5:05.66             
 48 Hagan, Max             18 Co Glasgow        5:06.15             
 49 Murray, Daniel         16 West Dunbart      5:06.32             
 50 Davey, Travis          14 Dun City Aqu      5:06.51             
 51 Hale, Felix            16 Inverleith        5:11.24             
 52 Bremner, Finn          15 Warrender Ba      5:11.55             
 53 Dickson, Archie        15 Co Glasgow        5:12.46             
 54 Lumsden, Kerr          16 Monifieth         5:12.94             
 55 Kernohan, David        14 Warrender Ba      5:14.64             
 56 Harrison, Sam          15 Carnegie          5:15.46             
 -- Naylor, Samuel         19 Newcastle             DQ